| dianainsta01 a întrebat:

Nu vreau sa tin neaparat un regim strict. Daca m-as abtine de la dulciuri, suc, grasimi etc. in majoritatea timpului (exceptand 2-3 zile) si as alerga 8 km in weekend (nu am cum mai des) in cat timp as putea slabi 8 kg cam asa. Nu sunt exagerat de grasa, dar vreau sa slabesc din motive personale. Tin sa mentionez ca am 1, 71 si 57 kg. Multumesc anticipat happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

Depinde si de metabolismul tau, ai reusi cam intr-o luna sa slabesti, desi nu vad de ce ai mai slabi?
iti urez succes!
Eu am tinut regimul asta fara grasimi si dulciuri, dar de alergat la anii mei, nu mai am cum... deci am dat jos 7 kg in 4 luni, tu, fiind mai tanara vei reusi repede!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti, mananca multe fructe si legume si alearga in fiecare zi o ora dar sa bei multa apa. Dar ar fi bine sa vorbesti cu un nutritionist el stie mai bine