| RMG a întrebat:

O adolescenta mai poate creste in inaltime daca ia anticonceptionale din motive strict medicale fara acte sexuale? ( Recomandarea medicilor )?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Anticoncepţionalele NU afectează creşterea în înălţime happy

Toate cele bune!

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Nu cred că se oprește din crescut, anticonceptionalele au efect asupra hormonilor sexuali nu a celor de crestere(secretati de o glanda endocrina epifiza)

| Darrina a răspuns (pentru AndreeaAndreutza48):

De ce vorbesti daca nu esti bine informata? Pilulele de exemplu pot ingrasa, se datoreaza de la hormoni sexuali? Pilulele sunt insasi pe baza de hormoni, nu au efect asupra lorwinking

| AndreeaAndreutza48 a răspuns (pentru Darrina):

Ei na am gresit si eu oleaca din lipsa de experienta si mi se scot ochii sadwinking

| Darrina a răspuns:

Va creste normal, nu au legatura una cu alta happy