| Momo_4574 a întrebat:

straight face O intrebare cam stupida, dar la care dintre voi va este frica sa va puna cineva picaturi in ochi...sau sunt singura naiva straight face? xD si cum naiba sa scap de "frica " asta laughingca ma tot zbat cand vine timpul sa mi le bage in ochi.straight faceufff

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Si eu am reflexul de a clipi suparator de exacerbat, asta este, nu am ce sa fac.

| Bacemi a răspuns:

E un gest reflex chestia asta. Chiar si cand vrei sa nu te zbati, tot faci acel gest reflex. Nu te poti dezobisnui. Dar poti incerca sa fii cooperativa. E mult mai usor pentru ceilalti asa.

| dulcik a răspuns:

Nu imi e frica deloc atunci cand imi pune cineva picaturi in ochii de obicei mi le pun singura

| Incubus a răspuns:

Daca te zbati leagate(nu te mai uita la picatura, incearca sa te uiti undeva in lateral sau si crucis daca vrei dar sa nu bufneasca persoana respectiva in ras )si intre timp vezi ce faci si cu naiba ca prea il ti pe langa tine

| YLLL a răspuns:

Nu suport sa mi se puna picaturi in ochilaughing

| katia257 a răspuns:

Nu am suportat sa mi le puna altcineva, asa ca mi-am luat frica in maini si mi le-am pus singura...numai zic ca mi-am udat fata continuu la inceput laughing

| Ioana_2793 a răspuns:

Nu am suportat niciodataa picaturile in ochi...
Chiar daca am avut conjunctivitastraight face
Nici macar spray-urile pentru desfundarea nasuluioh go on
Si nu cred ca ai cum sa scapi de aceasta "frica"...Doar sa iti iei inima in dinti si sa ti le pui singurathinking