| Disiertre a întrebat:

O intrebare pentru fumătorii care au fumat foarte multi ani cum ati reușit sa va lăsați de acest viciu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atat fratele cat si sotul au fost fumatori grei si unica metoda prin care s-au lasat de tutun a fost sa-l taie complet si sa evite a mai merge unde se fuma. Sotul are peste 20 de ani de cand s-a lasat de fumat si nu s-a mai reapucat niciodata.

Acelasi sfat l-am dat si prietenilor si tuturor celor care au vrut sa se lase de tutun, sa-l taie definitiv, fiindca redusul tigarilor nu ajuta la nimic, deoarece in 99% din ei se intorc la fumat si fumeaza mai mult ca inainte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa te lasi brusc si sa ai vointa.

| mihai69 a răspuns:

Brusc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viciu din opinia ta, noi fumam din placere, cand voiam. Niciodata nu am fumat asa, de nevoie, cum arata la televizor. Asta mie mi se pare cea mai mare prostie. Ce, tu incerci sa nu fumezi si nu poti?

| KovacsB a răspuns:

Te lasi brusc. Ideea este ca nu o poti face oricand.Trebuie sa alegi tu momentul cand te simti in stare.

| andrey69 a răspuns:

Orice lucru in viata il faci cu ambitie, daca iti doresti vei reusi.

| Alina789 a răspuns:

Eu fumez de 3 ani și un an m-am lăsat pentru că nu am mai simțit nevoia pur și simplu, dar acum le-am apucat iar.