| silence a întrebat:

O intrebare stupida rau laughing
prin ce se diferentiaza felia de paine normala si felia de paine coapta. prajita la prajitor thinking adica la calorii si din astea vorbindbatting eyelashes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Eff a răspuns:

E exact acelasi lucra doar ca cea prajita se usuca, adica se evapora apa din ea. Apa are 0 calorii, deci nu e nicio diferenta intre ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarat ca e stupida intrebarea

| Minnie a răspuns:

Cea uscata e mult mai sanatoasa si cu mult mai putine calorii deoarece se evapora si amidonul o data cu apa, plus ca in painea proaspata da senzatia de satietate dupa mai multe felii decat daca ar fi prajite

Abh
| Abh a răspuns:

In ceea ce priveste caloriile, ambele au aceleasi calorii, diferenta dintre ele este ca painea prajita e mai deshidratata.