| anonim_4396 a întrebat:

O masa bogata in valori nutritive, peste 2 - 3 ore alta.
Intrebarea mea este cat dureaza ca acele valori nutritive din prima masa sa fie absorbita de organism? chiar 2 -3 ore?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Depinde de nutrienti; carbohidratii sunt asimilati mai repede decat proteinele
e nevoie cam de 3-4 ore pentru ca o masa sa fie complet asimilata de organism

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
E nevoie de chiar 3-4 ore, depinde ce mănânci.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci daca mananc la 12, apoi iar la 2, ce e in plus dau afara la wc nu? deci e o risipa.