| Simplista a întrebat:

O persoana care sufera de anorexie, depresie si se raneste trebuie neaparat internat intr-un spital de boli mintale? Exista centre care sa te ajute? Nu spitale, centre.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Centrele aleea de recuperare pentru diverse afectiuni, de la adictii de tot felul pana la autovamare sunt dotate cu psihiatri, psihologi si alti terapeuti DA, EXISTA dar costa f multi bani daca vrei sa internezi pe cinevawinking

| Dana2103 a răspuns:

Nu neaparat. Exista si medicatie acasa.
Cabinete private
Eventual poti merge la spital si iti elibereaza reteta in regim de urgenta

| DanielBarbu a răspuns:

Există astfel de centre și în multe cazuri știu că au și servicii gratuite. Fundația Estuar (https://www.estuar.org/) are centre în București, Cluj, Giurgiu, Ploiești. Dacă persoana pentru care ai scris este aproape de oricare din ele, roag-o să sune la numărul de pe site-ul lor.