| bzzbzz a întrebat:

O reteta buna de ingrasare? :3

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Melcul a răspuns:

Sa stai cam toata ziua sa nu faci nimic.Maninci ce vrei si sa bei bere rece.

| Annasandra a răspuns:

Multe chimicale, E-uri, dulciuri, grasime si cea mai buna CIOCOLATA!

| Cudeea a răspuns:

Alimente care te ajuta sa te ingrasi
Somon
Consuma zilnic doua portii de somon, pentru a-i asigura corpului tau necesarul de proteine si pentru a favoriza cresterea in greutate. Somonul este foarte bogat in acizi grasi, vitamine, minerale si ajuta la dezvoltarea masei musculare.
Unt de arahide
Untul de arahide este o sursa foarte bogata de proteine si are un continut ridicat de calorii. Intinde untul de arahide pe paine si consuma-l la mic dejun alaturi de un pahar de lapte.
Unt
Untul este in legatura stransa cu cresterea in greutate. Consuma unt, insa fii atenta pentru ca o cantitate mult prea mare nu este buna pentru sanatatea inimii.
Paine de porumb
Painea de porumb este plina de carbohidrati, foarte bogata caloric si ajuta sa te ingrasi. Este ideal de consumat cu supe sau mancaruri gatite.
Cascaval
Cascavalul are multe grasimi, proteine si are un continut ridicat de calorii. Este indicat sa mananci cascaval foarte des si in cantitati moderate. Ai grija insa sa nu exagerezi in a-l consuma, deoarece poate creste colesterolul.
Paste
Pastele fainoase au o valoare ridicata de calorii si consumate frecvent, in combinatie cu branza, cascaval si carne, ingrasa. Pastele din faina integrala sunt cele mai sanatoase, chiar daca au un pret putin mai mare.
Creveti
Crevetii sunt foarte buni ca sa acumulezi kilograme. Contin foarte multe nutrimente si ofera corpului tau calorii intr-un mod sanatos. Supa crema de branza cu creveti, fidea cu creveti, orez prajit cu creveti, toate sunt bogate in calorii.
Fructe uscate
In loc de fructe simple, consuma fructe uscate care au aceleasi nutrimente, vitamine si minerale, dar ofera mult mai multe calorii corpului tau.
Micul dejun este foarte important si trebuie sa fie bogat caloric. Incearca produse de patiserie, omleta, clatite, gogosi, cascaval.
Si aici este un articol bun: http://www.csid.ro/......a-7840619/ :)

| Ursulake a răspuns:

Si mie imi trebuie! laughing

| ChrissD a răspuns:

Ca sa te ingrasi rapid nu inseamna sa mananci prostii dar inseamna sa mananci un pic mai mult de exemplu daca mancai un corn acum mananci 2.