| Ilincailinca55 a întrebat:

O să fiu operată de deviație de sept, nu prea pot să respir bine și soțul meu a trecut prin asta acum 3 ani și a zis că operația e ușoară dar îmi e frică.Mă va durea? Cum va fi procedura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Mindfulness a răspuns:

Doar când îți vor scoate niste dopuri din nas te va durea câteva secunde.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Operația se desfășoară în anestezie totală. După o să primești ceva opioid pentru perioada postoperatorie ca să treci mai uşor peste. Există riscul să nu fie destul cu o operație şi să trebuiască să repete procedura după câteva luni.

Dar dacă operația a avut succes, o să poți respira mult mai bine pe nas.