| devil2279 a întrebat:

Oameni buni apa ingrasa sau nu? Ca m-am apucat de slabit pentru la lupte de lunea trecuta si am dat 500 de gr pe zi + 2 ore de sport. Trebuie sa ajung la 58 pana pe 31 mai. Acum am 62 si ieri am avut 61 si am baut apa si azi inainte de antrenament aveam 62 jumate. Deci cum dracu spuneti ca apa nu ingrasa? Sau ca nu pune in greutate? Eu nu sunt gras si nici nu eram. am 1.71 si 66 de kg aveam, dar am muschi. Acum ce calorii sa mai ard, sa zicem ca am ars 4 kg de grasimi, dar astea 4 kg ce mai fac cu ele? Stau deshidratat? Sau mort de foame si beau apa, ca na "apa nu ingrasa".
Va rog spuneti-mi ce sa fac crying.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu ingrasa, dar pune in greutate. Sunt lucruri diferite

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru devil2279):

Te deshidratezi inainte de cantarul de concurs, atat. In rest nu te intereseaza

Ai messenger?

| Aphrodytha a răspuns:

E greu sa gandesti nu? Nu ingrasa cum sa ingrase? Corpul retine apa, cu cat bei mai mult cu atata esti mai greu in ziua respectiva, cat urinezi, nu-ti urinezi toata cantitatea de apa ingerta... d-oh! "greu" e viata asta!