| Hkhtfcvhu a întrebat:

Oameni care mergeti la sala, cum v-ati apucat? V-ati apucat singuri fara antrenor? Care sunt rezultatele? Sfaturi pentru inceput?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Acum cativa ani m-am apucat singur, pe vremea aceea eu imi luam informatiile mai ales din reviste, nu erau asa multi vloggeri si chestii puse pe net, sau nu cum sunt acum de bine structurate.
recomand insa sa te apuci de sala sub indrumarea unui instructor macar 1-2 luni de zile pana inveti executia corecta a miscarilor si sa iti faci un program de exercitii adecvat
acum la majoritatea salilor exista optiunea de a face cu antrenor personal si chiar sa faci antrenament cu grupul sub indrumarea unui antrenor de fitness
acum exista spre deosebire de ani si ani in urma si alt fel de exercitii si programe la sala, doamnele stiu mai bine de exemplu clase de zumba, aerobic etc
Deci acum exista foarte multe posibilitati si de unde si sa te informezi si de unde alege!
Succes

2 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

M-am apucat mai întâi acasă cu programe p90x3 și insanity max30. Apoi la sala nu am mai avut nevoie de instructor. Te ajuta și YouTube și o înțelegere buna a musculaturii scheletice.

| ReddY25 a răspuns:

Eu unul fac acasă