| DanielSAdrian a întrebat:

Oare ce se întâmpla dacă iau 12 plicuri de aulin odată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Ajungi la urgențe. Nu mori dar vei avea de suferit pe viitor.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti idiot? De ce ai vrea sa faci asa ceva? Vrei sa mori? Sau mai rau, nu mori dar te distrugi de tot.

| Robert2526 a răspuns:

Mai intai greata si varsaturi apoi transpiratii reci si apoi probabil un AVC/infarct miocardic.

In caz ca vrei sa mori, nu e o solutie sa mori...si cu atat mai mult nu e o solutie sa te sinucizi cu Aulin pentru ca cel mai probabil nu o sa te omoare ci doar o sa te lase cu sechele groaznice.

Haide mai bine ne spui ce ai patit

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stim, ca nu a luat nici un nebun atatea...

| DrMihailoviciS a răspuns:

Salut!

Măi, dacă iei 12 plicuri de Aulin odată, s-ar putea ca stomacul tău să organizeze o mică revoluție împotriva ta! Și ficatul probabil că ar intra și el în grevă generală. În realitate, e departe de a fi o idee bună, pentru că o doză așa mare poate provoca probleme serioase! De la iritații gastrice, până la leziuni ale ficatului și rinichilor.

Deci, mai bine lasă pliculețele în pace și ține-te de doza recomandată, că n-ai vrea să ajungi la urgențe cu medicii privindu-te cu sprâncenele ridicate.

Sper că te-am făcut să te gândești de două ori! Asta până nu ajunge un challange supradoza de Aulin... laughing
Dr. Mihailovici S.

| LisaJulie a răspuns:

Cum sa iei atatea? Tu ai vorbit macar cu un medic?

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Cred ca știi deja răspunsul. Și dacă ai astfel de gânduri ar trebui sa iei în considerare ca locul în care te-ai duce nu ți-ar oferi prea mari satisfacții și ca sunt toate șansele să regreți acolo și sa îți fie și mai rău decât aici. Sa nu crezi ca lumea de dincolo e toată roz și ca totul se sfârșește aici, nu. Tu ai o continuitate. Asta a fost și motivatia mea sa nu o fac. Chiar vreau sa înrăutățesc lucrurile pentru mine, sa ma duc în iad sau eu știu în ce alt loc? Mai bine stau aici și îmi rezolv problemele sau dacă nu, fac altele noi. Asa de distracție, ca nu îmi mai pasa oricum. Suferința te face imun și mai puternic. Dacă ai nevoie sa vorbesti cu cineva sunt aici. Nu lua decizii pripite, din impuls. Acorda-ți timp.