| porcelan a întrebat:

Oare de ce ma doare de fiecare dimineata capul cand plang noaptea?
Mersi pentru raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| snepy a răspuns:

Pai nu mai plange noaptea, si plangi ziua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce plangi tu noapea? Ce necazuri ai?

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Pentru ca nu te odihnesti...in loc sa dormi plangi...deci incearca sa nu mai plangi asa de des ...sau macar nu noapteawinking

| fabiola a răspuns:

Daca plangi noaptea, nu mai ai un somn linistit, nu te odihnesti si e normal sa ai acele dureri! Gandeste pozitiv, fa o plimbare seara inainte de culcare, o baie calda in care ai pus sare cu aroma de pin si bea un ceai de tei cu sunatoare!

| aysun a răspuns:

De fapt problema ar putea fi mai grava daca ar dormi mai putin si ar plange toata noaptea, in schimb ea plange si apoi se culca. Da ma rog, n-ai dat multe detalii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah` dar nu mai plange...cine iti merita lacrimile? Ia sa`mi spui si mie... ce motiv ai de plangi noaptea. Nu mai plange.sad. Nu merita, n`are rost.sad.
Descarca`te in compania cuiva... ziua... unui prieten/unei prietene. Noaptea e facuta ca sa dormi, incearca sa te odihnesti noaptea si sa uiti de probleme...

Ceau:*:*:*! Sa fi iubita/a!

P. S:Am zis ca nu merita/nu are rost... dar nici nu stiu despre ce este vorbalaughing stiu...nu ma judecatilaughing. Dar cred ca orice`ar fi nu merita...big grin.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Incearca sa nu mai plangi, e clar ca din aceasta cauza te doare capul.

| metamorfoz a răspuns:

Pentru ca atunci cand plangi te mai si incrunti, fortzezi muschii orbiculari ai ochilor si muschii fruntii in general, creezi presiune pe glanda lacrimala, daca mai stai si pe spate si nu se scurg toate lacrimile in afara o sa ai si-o oarecare retentie locala, faci si un fel de edem la pleoape (ai vazut ca ti se umfla), faci presiune si pe ochi, incep sa te doara si ochii in orbite si de acolo o intreaga senzatie de durere de cap frontala, intraorbitala si chiar si senzatia ca e mai profund in spatele ochilor.Creste presiunea in orbite.
Nu mai plange! sad

| leeya a răspuns:

Nu mai plange noaptea, de ce plangi?