| ___TL5G a întrebat:

Oare de ce tot am gânduri intruzive mai ales în timp ce îmi satisfac plăcerile, îmi vin tot felul de scenarii pe care eu încerc să nu le bag în seamă. Niciodată nu pot sta liniștit fiindcă tot am stres scap de o problemă creierul găsește alta. Aceste chestii m-au adus intr-o stare depresivă urâtă. Oare care este diagnosticul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Psihiatru, mergi la el si spune i lui ce gînduri ai, noi nu suntem doctori si nu te putem ajuta cu nimic.

| kalasnicov22 a răspuns:

Probleme la mansarda, cel mai probabil nu ai toată țigla pe casă.

| bogdanalin2000 a răspuns:

Placerile insemnand?

| RAY a răspuns:

Depedenta de sex -se rezolva cu antidepresive -astea inhiba dorinta sexuala

| Mindfulness a răspuns:

Sindrom obsesiv compulsiv.

| Mosotti a răspuns:

TOC e diagnosticul, tulburare obsesiv compulsiva, du-te la un psihiatru si spune tot, iar el va decide ce este de facut.
Alt drum nu exista. Nu sta asa ca se poate agrava!

| ___TL5G explică (pentru bogdanalin2000):

Uitându-mă la filme xxx cu fete, si atunci mă deranjează, gândurile care îmi intră în cap nedorite de ex. înjurături, nume de persoane, etc. Eu încerc ca să le ignor dar nu prea pot

| bogdanalin2000 a răspuns (pentru ___TL5G):

Incearca un film mai bun sau o jucarie sa iti distraga atentia

| ___TL5G explică (pentru bogdanalin2000):

Oare să fie toc

| bogdanalin2000 a răspuns (pentru ___TL5G):

Toc?

| ___TL5G explică (pentru bogdanalin2000):

Da?

| bogdanalin2000 a răspuns (pentru ___TL5G):

Sa te masturbezi cu un toc de papuc?