| Mindfulness a întrebat:

Oare eu sunt singurul care poate sa iasă singur din casă cu agorafobie? Mă refer sa iasă singur nu cu cineva!? Mi-au mai zis niste persoane că nici măcar cu Xanax nu pot ieși singuri cu agorafobie! Eu pot cu tratament,rareori pot și fără,dar teribil de greu!
O anxietate sociala peste medie te rupe in public,agorafobia e ceva de speriat,nu exista sa simți o spaima mai mare in public decât în agorafobie! Sunt eu un exemplu pentru societate? Eu zic că încă nu,că încă nu pot sa lucrez! Poate daca am bani și tratament așa da,as putea sa lucrez chiar și cu agorafobie! Dar eu nu am bani sunt amarat! Alții au bani,părinți,familie,prieteni,masini și tot nu pot ieși din casă singuri,eu nu am absolut nimic,și chiar așa câteodată fara tratament reușesc să ies puțin! Mi-a stricat imaginea în societate anxietatea asta teribilă și tot am ieșit și m-am expus desi tremuram de ma lua toți dracii și eram foarte crispat și transpiram mega excesiv și eu am ieșit și în condiția asta! Eu nu am nici părinți nici prieteni nimic,și pot cat de cat chinuit sa ies! Sunt eu oare unic? Eu nu cred că altcineva poate sa iasă singur din casă cu agorafobie și fără tratament! E aproape imposibil să ieși singur daca te confrunți cu așa ceva! Sunt eu mai puternic decât cred? Eu mă subestimez mult,am o părere negativă etc!
Câteodată recunosc că nu pot nici eu! Când rămân fără bani se întâmplă să sunt o frica extraordinar de mare,daca am bani nici nu zici că am așa ceva,și nici depresie! De ce banii mă ajută atât de mult? Alții sunt plin de bani și tot nu pot ieși singuri cu agorafobie și nici cu xanax,eu pot daca am bani!
Care naiba e treabă cu banii și psihicul,corelația asta cu avutul banilor și neavut-ul lor!?
Simptomele fizice ale agorafobiei am sesizat că sunt demne de cartea recordurilor și nu exagerez! Îmi tremură efectiv față și sprâncenele și capul atât de mare e spaima!
Oare o sa mai scap vreodată de așa ceva? De ce naiba simt frica aia extraordinar de mare in public nu știu! Nu îmi permit de psihoterapie!
Daca nu se manifesta fizic eu cred că puteam sa o depășesc,dar simptomele fizice sunt de nedescris!
Chiar și așa sunt eu oare unic că pot ieși singur din casă cu o agorafobie atât de severa? M-am bătut și cu un interlop și nu a putut să mă bată,și tipul ăla e foarte periculos și șmecher! Sunt eu oare un om puternic? Că unii zic că sunt muiere sa nu folosesc alt cuvânt ce incepe cu p și se termină cu ă! A,cu tipul ăla m-am bătut că m-a atacat el,al a venit la mine acasă să mă bată eu doar m-am aparat, asta după ce am fost jefuit de el și de un prieten! Orișicum l-am cam pus la respect! Eu urăsc violenta nu îmi place să mă bat dar nu am avut încotro! Trebuia să mă apăr!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Mindfulness explică:

Problema e că: când rămân fără bani atunci incepe anxietatea sa crească extraordinar de mult, și când am bani nu mai e atât de severa! Nu înțeleg care e treabă asta cu banii! Oricum mi s-a întâmplat. câteodată și când aveam bani mai multi sa simt acea frica in public, adică agorafobia după cum spuneam e ceva de speriat!