| AvalohAlyn a întrebat:

Oare pot slăbi daca fac sport și să nu țin dietă sau invers daca țin putina dieta? Adică mai mult abținere de la dulciuri și sucuri și nu fac sport și luând în plus capsule de oțet de mere concentrat care am văzut că reduce pofta de mâncare și are beneficii pentru metabolism și slabit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Miruna333 a răspuns:

Alimentatia joaca cel mai important rol in slabit. Sportul este foarte important. Dar daca mananci foarte mult si faci sport, degeaba. Trebuie sa fii deficit caloric, nu sa tii,, diete'', acelea sunt prostii. Capsulele acelea la fel, le poti arunca la gunoi.
Poti slabi fara sa faci sport, insa cel mai bine este sa combini alimentatia cu sportul. Sportul te tonifieaza, sculpteaza altfel corpul si te tine activ. Plus, sa adaugi si masa musculara este ideal.