Abh
| Abh a întrebat:

Obisnuiti sa folositi geluri dezinfectante pentru maini atunci cand nu sunteti acasa si nu aveti posibilitatea sa va spalati cu apa si sapun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zeenath a răspuns:

Categoric! Nu lipseste din poseta mea un Touch sau Protex gel sau spray antibacterian! Lucrand in clinica si avand fobia bacteriilor si tot ce inseamna microbi si paraziti ...aleg cu grija ce folosesc!

13 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Uneori da. Nu exagerez insa. Prefer sa caut un loc unde sa ma spal pe maini. Daca sunt in excursie este altceva, nu ne lipseste.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Folosesc doar servetele umede.

| anka a răspuns:

Am tot timpul in poseta servetele umede si in masina sapun si o sticla cu apa. Nu folosesc dezinfectant.

| marrr a răspuns:

Folosesc spirtlaughing Pt ca ne-a spus dna diriginta ca gelurile acelea dezinfectante sunt cam 7 lei la farmacii si a zis ca mai bine sa ne luam spirt intr-o sticluta.

| zorialbi a răspuns:

De obicei am la mine servetele umede. Nu folosesc geluri dezinfectante.

| gabriela a răspuns:

Servetele umede.

| Barajag a răspuns:

Intotdeauna umblu cu dezinfectantul la mine, este foarte eficient atunci cand nu ai unde sa te speli si recomand tuturorbig grin

| Ramonaaaa a răspuns:

Pentru mine metoda clasica apa+sapun este de ajuns.Si asa, in general, eu nu prea ma murdarescbig grin.

| Razvan a răspuns:

Foloseam cand era haosul ala cu gripa porcinaraised eyebrowsAcum, am ramas la servetele umedebig grin

Răspuns utilizator avertizat
| Nu conteaza a răspuns:

Nu prea mult, doar daca chiar nu am unde sa ma spal.

| DacaVreiSaVeziNimikTeRogSaDaiUnCLICK a răspuns:

Folosesc touch 3 in 1.are culoarea bleu.ma ajuta mult. mai ales la scoala unde nu am sapun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma deplasez fara gel dezinfectant.