| ZeroBLADE a întrebat:

Ofer fundita! Bunica mea are o tuse tot timpul. Nu este fumatoare. Ea zice ca este pe sistem nervos. A incercat tot felul de remedii. Stie cineva cum poate sa scape de aceasta "tuse"? Cel mai bun raspuns primeste fundita+vot! Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BGDs a răspuns:

Pot fi multe chestii, de ex ar putea avea astm, BPOC, insuficienta cardiaca, pneumoconioze sau ar putea fi de la medicamentele pentru hipertensiune pe care banuiesc ca le ia. Ar trebui sa se duca la medic

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Sa faca o radiografie pulmonara, cazurile de cancer pulmonar au crescut ingrijorator.

| Ancutsa a răspuns:

Buna!
Bunici mei, amandoi au aceeasi problema. Au incerc si cu siropuri, pastile dar degeaba. Nu a avut nici un rezultat. Uite aici gasesti un site cu tratamente naturiste, sigur asta va merge decat cu medicamente.
http://www.femeilor.ro/tratament-naturist-pentru-tuse-468.html

Sanatate!

| BESTNICK a răspuns:

Ar fi bine sa se duca sa faca un control urgent la doctor si sa faca o radiografie pentru ca nu e a bine.sanatate

| zuzulica_9531 a răspuns:

Draga fundita, lucrez in Farma de 17 ani, ia te rog o cutie de Baraka de 450 mg ce contine numai ulei de chimen negru natural pentru.cresterea imunitatii. tusea nu vine pe sist.nervos.sa ia 2-3 pe zi dupa masa si ai sa vezi ca ai o bunica super.sa auzim de bine. zuzulica cu respect.