| anonim_4396 a întrebat:

Oh! nu stiu ce poate fi asta! Am folosit acelasi antiperspirant timp de multi ani si iata ce am patit acum. M-am trezit dimineata si erau ghemuri sub piele, buline cu substanta alba pe piele si ma doare ingrozitor. Cel mai mult mii frica de ce se afla sub piele, ar putea fi ceva grav ca cancer sau mai stiu eu ce? va rog mult spuneti-mi si mie daca ati auzit de asa ceva, inainte sa consult un medic!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi și consultă medicul de familie, nu mai sta pe net!
Pa, pa.

| mdaria a răspuns:

E posibil sa fie doar niste simpli noduli, insa nu prea ai cum sa-ti dai seama. Indicat e sa nu mai folosesti produse antiperspirante din comert. Sunt persoane care fac aceste produse cu substante naturale - exemplu : http://www.breslo.ro/......ne_633811.

Nu are rost sa te panichezi prea tare, mai ales ca nu stii ceva concret. Mergi la un doctor si vei afla. Sa speram ca e ceva ce poate fi tratat.

| MissDi a răspuns:

Depinde de la ce varsta ai inceput sa folosesti antiperspirante. Poate fii cancer doar daca ai inceput de la o varsta fragenda.Si cand spun frageda ma refer la o varsta intre inetrvalele 7-11 ani. Stiu pe cineva care se confrunta cu cancer din aceasta cauza ( a antiperspirantelor ) dar cum tu ai bube nu cred ca e cancer. cred ca e o infectie sau basici. Iti recomand sa mergi la un doctor specializat in acest domeniu al pielii si el te va informa cu privire la cauze si la urmarii.Eu tot ce mai pot sa iti spun este Insanatosire grabnica.

| junk1sta a răspuns:

Poate ai facut o reactie alergica sau o infectie. Mergi la un dermatolog si iti va da o solutie, ceva, cu care sa te daisa iti treaca. Sanatate!