| anonim_4396 a întrebat:

Ok deci am o problemă uriașă.
Am o măsea puțin cariată și plănuiesc să merg la dentist însă astăzi am văzut ca pe măseaua de lângă există o pată mică galbenă și asta mă înspăimântă grav, mi-e teamă ca până luna viitoare să nu se extindă foarte tare, posibil să fie din cauza faptului ca vapez? Eventual aveți idee cam cat ar costa un tratament pentru această mică pată galbenă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu mai vapa, fiindca substantele chimice din vape-uri pateaza nu doar dintii dar si plamanii, inducand mortea celulelor plamanilor, boli grave si deces.

| LisaJulie a răspuns:

Evita sucurile acidulate și mâncărurile procesate. Uneori dantura este un semn al altor boli în organism

| trophin a răspuns:

Mai foloseste periuta de dinti

| andradamatei075 a răspuns (pentru trophin):

Pentru liniștea ta sufletească mă spăl pe dinți de trei ori pe zi

| trophin a răspuns (pentru andradamatei075):

Pentru linistea mea, adica sa nu comentezi, ca minti, mai bine numai comenta

| andradamatei075 a răspuns (pentru trophin):

Mai bine ai învăța să scrii corect gramatical și să înveți să nu ți mai pierzi timpul, am întrebat un lucru dacă ești imbecil și analfabet sincer nu cred ca locul tău nu este aici.

| trophin a răspuns (pentru andradamatei075):

Invata sa inveti? sincer?