| MrBeanTeddyBear a întrebat:

Ok, deci...
Luni colega mea de banca a venit la scoala bolnava.
Marti a venit ca noua, dar de ieri (miercuri) am inceput eu sa ma simt rau.
Ce as putea sa iau? daca am luat-o de la ea cred ca am gripa.
Deci, ce pastile as putea lua?
Multumesc, funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CSID a răspuns:

Vitamina C in prima faza, 1000mg, ceaiuri caldute cu miere si lamaie... Stai in pat, poate iti face mami masaj cu uleiuri aromate -de eucalipt, mentol. Apoi, daca ai febra, dureri de cap si in gat, antiinflamatoare, antipiretice, analgezicehappy ti le va recomada medicul pediatru!

4 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

Bea ceai fierbinte cu lămâie.Eu la răceală iau antibiotice.

| MrBeanTeddyBear explică (pentru daηă):

EU am o raceala mai "speciala" ca sa zic asa, am si alergie si sinuzita si de aceea nu de la orice antibiotic imi trece...cred ca merg pan' la urma la medic straight face

| daηă a răspuns (pentru MrBeanTeddyBear):

Ai dreptate.Mai bine ar fi să te duci la medic.
Sper să te faci cât mai repede bine. happy

| Takocska a răspuns:

Te duci fain frumos la medic si el/ea iti spune