| Aiko1chin a întrebat:

Ok. Pai. Hei. Am o. mica problema. De vreo săptămână am momente când simt ca nu mai pot să respir si mi se înfunda urechile si se aude un sunet si da, si mi se face oarecum rău gen mă simt moale si amețesc. Momentele diferă, nu e într o situație anume. Nu cred ca e atac de panica, adica a trecut mult timp de când n am mai avut. Ce poate fi? A, Da, am uitat. Si după momentele astea, ma doare puțin inima, dar nu foarte tare. Țin sa menționez că am un DSA operat. Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Simptomele par legate de o tensiune mare. Apar cand depui efort sau esti obosita? In orice caz, incearca sa-ti iei tensiunea in acele momente.Consulta si un cardiolog neaparat.

| BlackDandelion a răspuns:

Si mie mi se mai intampla din cand in cand, chiar daca nu cred ca am nicio problema medicala. Nu ma pricep foarte bine in acest domeniu, dar cel mai probabil auzi acel tiuit in urechi datorita unei "erori" pe care a avut-o creierul tau. Spre exemplu, daca iti este frig (sau orice alta chestie, cat o fi ea de nesimnificativa) creierul poate percepe acest lucru ca si ceva periculos, astfel primul simt care iti este afectat fiind auzul.
In orice caz, daca tu consideri ca este legat de o alta problema de sanatate, cel mai bine ar fi sa ii ceri parerea medicului de familie.