| Babydragon a întrebat:

Ok, știu ca o sa va para ciudat, dar va rog sa nu râdeți.
Cred ca am o problema, ma cred nemuritoare, am impresia ca dacă cineva ar vrea sa ma omoare nu o sa poată pentru ca sunt nemuritoare.
Toată lumea mi-a zis ca nu sunt nemuritoare, dar orice mi-ar spune ei, eu tot cred ca sunt nemuritoare.
Credeți ca am vreo boala psihica?
Va rog sa nu râdeți

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Poate este din pricina ca inca nu ti-au aparut cosuri pe fata. Cand o sa le vezi o sa iti schimbi parerea. happy

| Andreeush a răspuns:

Te crezi vampir sau ce?
Nu ai viață veșnică.

| Sn4k3 a răspuns:

Nu stiu daca boala psihica, dar undeva pe acolo. Sanatoasa nu esti oricum la cum ai scris aici laughing

| Donsavas a răspuns:

Da,poate fi o boala psihică. Oricum nu e nimic grav. Se poate trata ca orice boala.
Consulta un psihiatru pentru adulti/copii, sa vezi ce părere are un specialist.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Probabil nu ai pățit niciodată ceva suficient de grav încât să-ți dai seama că nu ești buricul pământului. Dacă te arunci acum în fața unei mașini îți schimbi părerea, dar nu-ți recomand.

| Ineys a răspuns:

Exista doar o posibilitate sa aflam. Ia arunca-te de la etajul 10. Daca esti nemuritoare intr-adevar... n-ar trebui sa fie probleme.

Glumesc, stai cuminte, esti muritoare 100%.

| gogu220 a răspuns:

Dacă mai foloseşti încă suzeta e posibil să fi nemuritoare, dar nu îţi face probleme, nu ai probleme. Uni se cred Napoleon alţii Mozzard. Tu mergi pe drumul tău. De altceva îmi e frică: dacă şi copii tăi vor fi nemuritori?

| venividivici2017 a răspuns:

Mai bine ai incerca sa discuti cu parintii tai despre ceea ce crezi, despre tine.Sa nu faci vreo tampenie, crezand ca esti nemuritoare!

| Anna0111 a răspuns:

Cred ca ești intr-o perioada a vieții tale mai confuza dar se mai intampla laughing și eu am patit ceva ciudat acum mult timp, aveam impresia ca nu ma mai aflu in corpul meu, efectiv nu ma simteam eu laughing o sa-ți treaca dar eu zic sa nu încerci o posibila sinucidere ca sa te convingi ca ești nemuritoare laughing

| QWERTY55 a răspuns:

Dupa ce ne descrii tu, 2 concluzii trag.De fapt 3:
1) Nu suna a boala psihica. Nici pe departe. E ca si cum ai crede ca esti super-erou. happy
2)Stai bine cu stima de sine happy Asta-i un lucru foarte bun.
3) (Singura parte proasta din cele 3). Poti sa te crezi in continuare nemuritoare, atata vreme cat evaluezi bine un potential pericol. (Adica sa nu traversezi strada aiurea chiar daca te crezi nemuritoare si alte chestii de genul asta).
Nu cred ca ai vreo boala pshicia. Vezi? N-am ras. happy

| AndreiDaniel2000 a răspuns:

Daca imi sppuneai ca auzi voci fara sa fie nimmeni in camera iti ziceam ca esti schizofrenica, dar este doar ceva ce se intampla tuturor