| Unicucebeea a întrebat:

Ok,stiu ca unora li se va parea stupid si ciudat , dar am 13 ani si 1,70 m si ceva si nu vreau sa mai cresc,nu vreau sa fiu mai inalta,credeti ca ma voi opri pe la 175 Maxim?puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Depinde.teoretic cresti pana la 17-18 ani dar nu i o regula, eu de la 16 ani nu am mai crescut

| BlackVeil a răspuns:

Normal cresterea in inaltime se opreste cu un an inaintea venirii primei menstre.

| Unicucebeea explică (pentru BlackVeil):

Ba nu. Clar nu.Ce ar face fetele carora le-a venit la 10 ani. Adica eu la aproape 12 ani m-as fi oprit. As fi fost prea mica. Cine ti-a zis asta?

| Babylonul a răspuns:

S-ar putea sa nu daca nu schimbi ceva in programul tau laughing

| EmHinoki a răspuns:

O sa te opresti tu.stai calma.e mai bine mai inaltuta :*. Daca totusi nu vrei poti incerca sporturi gen.gimnastic/lupte :-s.

| Unicucebeea explică (pentru EmHinoki):

Am facut lupte si gimnastica da mai mult am crescut, da nu stiuMi-e putin ciudat.Ma bucur cand vad pe icneva de varsta mea mai inalt ca mine si pana acum cunosc unul, Dar imi e ibine la inaltimea asta sadprea inalt, ohh.nu as putea purta tocuri niciodata sad adica numaiu din alea pana in 5-7cmsad

| Andreea_Marin_1997 a răspuns:

Eu am crescut si am ajuns pana la 1.77:) si am 15 ani :) asa ca depinde :).Si o fata cu picioare lungi intotdeauna e frumoasa:X

_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me