| valeria21 a întrebat:

Ovare polichistice.am aflat in ianuarie 2009, ca am un ovar polichistic, mi s-a zis sa astept sa imi vina menstruatie apoi sa iau melleva 35, si nici pana astazi nu mi-a venit. ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iricat a răspuns:

Buna si eu tot problema asta o am ca si tine eu iau duphaston casa imi vina menstruatiea e singura solutie am loat si diane35 si nu am mai loat de doua luni si nici mie nu mea venit si acum iau duphaston casa imi vina

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi din nou la ginecolog. Iti va da un tratament care sa-ti declanseze o menstruatie falsa (progesteron) si apoi vei putea incepe sa iei tratamentul pentru ovare polichistice. Cu tratament, in maxim 6 luni n-o sa mai ai probleme.

| nicky a răspuns:

Ar fi bine sa mergi inapoi la medic sa -ti faca un nou consult, un ecograf, ca sa determine care este cauza pentru. care nu ai menstruatie de 2 luni. Poti merge si la un alt ginecolog sa afli si o alta parere.

| valeria21 explică:

As incerca si eu un mdesicament ca sa imi vina, dar nu stiu ce! as lua ca sa pot sa iau tratamentul adica melleva 35, ca dupa 2 luni doctora mi-a zis sa ma duc la un control.nu stiu daca la farmacie imi da fara reteta, ce ma sfatuiti.va multumesc tuturor