| anonim_4396 a întrebat:

Pace!

Este cineva care a mai fost în aceeași situație? Vă spun imediat ce se întâmplă.

De câteva zile, am stări de oboseală permanentă, ce se manifestă prin :

- când mă trezesc a doua zi, mă trezesc foarte greu și nu mă simt în stare sa ma ridic din pat, și asta abia după ce mai stau încă o oră - două în pat, abia mă pot ridica și deplasa.
- simt nevoia non-stop de a dormi, chiar și ziua, și asta am început sa fac de alaltăieri.
- simt ca nu pot merge cum trebuie, ci am un mers extrem de lent, de îmi vine să adorm și în acel timp.
- simt nevoia permanentă de a consuma sucuri, în special cele acidulate și cafea, și de a mânca ceva dulce.
- și am și dureri de cap permanente.

Ultima dată când am fost la urgență, a fost pe 12 februarie, când am primit diagnosticul de Colică Abdominală și puțină Anemie.
Între timp, eu am mai luat și niște vitamine (9Vita și MagneB6), câte o lună de zile, dar am luat și o pauză.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Sucurile acidulate și cafelele trebuie băute cu moderație.

| Ishq a răspuns:

Da … am și eu aceleași simptome când las lenea să mă controleze…
Sufăr de anemie și pățesc la fel ca tine des… dar nu mă las și insist să fac mișcare apoi trece…
Recomand să faci mișcare și să ai ceva activitate. Cu cat stai mai mult așa, cu atât mai rău va fi. Vitaminele nu te vor ajuta dacă tu nu te ajuți. Succes!