| anonim_4396 a întrebat:

Painea te ingrasa, apa te ingrasa, fructele sunt sanatoase, dulciurile ingrasa si fac cari, MC-Donals ingrasa? laughinglaughinglaughing intrebare dau funda si sa imi explicati ce sa fac as slbesc ce sa iau sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Buttercup30 a răspuns:

Painea in grasa, apa nuingrasa, fructele sunt sanatoase, dulciurile ingrasa si fac carii, MC ingrasa laughing
sportu` e cel mai bun.si nici nu te ingrasi dupa aia la loc happy

| RS4 a răspuns:

Trebuie sa mananci echilibrat! adica putin poti din orice! fara excese! sunt mii si mii de retete pentru slabit! alege una care crezi ca o poti tine, dar te ti de ea pana ajungi la rezultatele asteptate! e foarte greu sa slabesti, sa nu te urci pe cantar in primele 10 zile de cura, pentru ca nu vei vedea mari rezultate si te vei descuraja!
In principal sa nu mai mananci seara dupa 5-6, sa mananci putin si des si sa faci cat mai multa miscare! plimbari, bicicleta, inot, alergare usoara, abdomene, ce poti!
Energia preluata din alimente si neconsumata se depune! Deci ar trebui sa consumi mai multa energie decat iti iei din mancare! Ori mananci extrem de putin, ori faci multa miscare si iti alegi un regim echilibrat!
Si nu uita:
"traiesti pentru a manca sau mananci pentru a trai?"

| Zenithf a răspuns:

Fereste-te de produsele fast food, de condimente artificiale, grasimi animale si grasimi hidrogenate, de zahar rafinat si produse zaharoase, inclusiv sucurile din comert. Consuma multe fructe si legume, preferabil crude, cel putin 40% din dieta, paine neagra in loc de paine alba, lactate slabe in locul celor grase, carne de pui si de peste, fa sport - inot, atletism sau altele. Intra pe http://www.mypyramid.gov/

| danutza_2917 a răspuns:

Sa alegi alimente sanatoase, sa nu exagerezi cu cantitatile si iti recomand suplimente alimentare care sa te ajute sa slabesti si sa-ti mentii greutatea http://aloeveraforever.ro/. Daca ai intrebari trimite un mesaj

| alexutza_5803 a răspuns:

Sa mananci in fiecare zi fructe, iar meniul sa difere.
In plus sa ai 3 mese pe zi, sa bei apa.
Eu una mancam de 3 ori pe zi dar cate putin, nu m-am abtiunut de la nimic, ca e mai grav asa mananci dar putin, si sa numai mananci deloc dupa 7 seara.
In rest depinde de fiecare organism dar sincer:fa-ti singura un meniu echilibrat...
Succes

Elianna
| Elianna a răspuns:

Consuma cat mai multe alimente cu calorii negative.Aceste alimente, pentru a fii digerate, consuma mai multe calorii decat au ele insele! Asa ca, cu cat mananci mai mult din aceste alimente, cu atat slabesti mai mult!
http://www.slabire-sanatate.ro/articole/alimente_antigrasime.php
http://prodieta.ro/......u-ingrasa/
http://www.femeia.ro/sanatate/nutritie/100-de-alimente-fara-calorii.html