| xXCrissXx a întrebat:

Painea te ingrasa, apa te ingrasa, fructele sunt sanatoase, dulciurile ingrasa si fac cari, mc-donals ingrasa? intrebare dau funda si sa imi explicati ce sa fac as slbesc ce sa iau sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BBAlyss a răspuns:

Eu cred ca painea neagra nu ingrasa, nici painea alba, asta daca nu o mananci in cantitati mari.
->APA nu ingrasa, chiar deloc, din cate stiu eu este indicat sa bei cate 2 litri de apa pe zi, vara chiar mai mult, pentru. trebuie sa te hidratezi
->Fructele sunt sanatoase
->Dulciurile consumate in cantitati mari ingrasa, dar sa fim seriosi, cine se poate abtine de la dulciuri? laughing In plus s-a inventat dieta cu ciocolata, chiar si atunci cand esti la dieta, intr-o zi sari peste reguli si mananci desertul tau preferat, dar ar fi indicat ca in acea zi sa mai mananci un fruct, si atat
->MC-Donalds nu doar ca ingrasa pentru. ca e clar Fast-Food ci dupa parerea mea contine si foarte multe chimicale, iar daca le mananci pe perioada indelungata, asta poate provoca obezitate, sau cine stie ce boli
Daca ar fi dupa ''specialisti'', nu ar trebui sa mancam nimic, nici fructe, nici legume, dar na, trebuie sa mancam, ca sa putem trai
Daca vrei cu adevarat sa slabesti eu cred ca in primul rand ar trebui sa ai grija la ce mananci, iar apoi sportul pentru. ca fara sport n`ai sa reusesti[crede`ma ca stiu asta]. Nu trebuie sa alergi pe distante mari dintr`o data ia`o incetu` cu incetu` dupa un timp mareste pootin viteza si minutele iar pe parcurs fa acelasi lucru sper ca intr-un fel ti-am fost de ajutor.Si inca ceva, daca vrei sa slabesti trebuie sa fi pregatita atat fizic cat si psihic, pentru ca treci printr-o transformare.Si daca, ai mai incercat vreodata sa slabesti si nu ai reusit gandeste-te ca de data asta va fi altfel si ca vei reusii
Succes!
Sper ca te-am putut ajuta!

5 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Cel mai simplu este sa consultati un dietetician.

| mgtow a răspuns:

Painea, dulciurile ca au multe calorii si mancatul in exces, la fete chestia asta e mai vizibila eu mananc mult si nu ma ingras deloc.

| Sin a răspuns:

Apa plata NU ingrasa.
Apa minerala ingrasa-te baloneaza mai bine zis (si toate bauturile ce contin acid)
Fructele NU ingrasa (in afara de banane si struguri)
Painea ingrasa! Dulciurile ingrasa (pont! mananca dulciuri pentru diabetici sunt si mai dulci decat dulciurile normale si nu ingrasa chiar atat de tare.)Sau mai bine mananci un iaurt cu fructe / fructe cand vrei ceva dulce.
Mancarea tip fastfood ingrasa (hamburgeri, chipsuri, popcorn, seminte, etc)
Nu lua niciun supliment pentru slabire (pastile de slabit) ca mai mult rau iti faci.
Mananca multe fructe si legume, peste si carne de pui facute pe gratar sau fierte (nu prajite in tigaie in ulei).
Practic trebuie sa te feresti de grasimi, dulciuri si bauturi acidulate.Paine poti sa mananci o felie / doua pe zi (paine neagra sau paine integrala).

| Georgel26 a răspuns:

Off.vesnica intrebare a tuturor tipelor laughing Te-ai intrebat vreodata daca chiar trebuie sa slabesti? Poate esti ok asa cum esti tu acum.In fine, iti si intai as spune ca nu exista prea multe chestii pentru slabit(care sa fie bune ca asa exista cu sutele). Mama foloseste ceain si pastile Zein, insa daca vrei efect garantat, as spune sa combini o dieta(Google>search dieta de slabit) cu exercitii fizice si cu suplimente pentru reducerea in greutate.Succes :dwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa te inggrasa