| Madalina_2286 a întrebat:

Până la ce varstă se creste în înalţime?
Eu am 13 ani si am 1, 67, si simt că sunt înaltă... spre deosebire de colegele mele.Credeţi că am să mai cresc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kyrie a răspuns:

Mai cresti pana la 15 ani, probabil maxim 1, 75, intr-adevar putin cam inalt da e in regula, nu o sa ai 1, 80 sau mai mult, pubertatea se termina

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ca fată crești până la 16-17 ani!
Pa, pa.

| KellyGreen a răspuns:

Mai nu stim, oasele sunt setate sa creasca pana la o anumita inaltime. De obicei nu mai cresti dupa 18 ani insa nu e o regula batuta'n cuie, sunt persoane care cresc si dupa aceasta varsta.

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Din cate am inteles fetele cresc pana la 16-18, iar baietii pana la 24.

Oricum o sa mai cresti+ca ai abia 13 ani, ce inaltime ai vrea.

Oricum, esti destul de inalta.

| Kyrie a răspuns:

Ba leo, nu o confunda cu un baiat, mai documenteaza-te big grin, nu am vazut vreo fata care sa creasca peste 15 ani, si in + am si citit ogramada si e adevarat, ce 18-20 de ani lol, numai baietii cresc pana la 18-20 de ani, foarte rar la 25 unii, la fete e extrem de rar sa creasca pana la 18 ani

| 7Mary7 a răspuns:

Chiar daca vei mai creste, nu te vei mai inalta foarte mult, doar inca cativa centimetrii. Fetele cresc in inaltime pana in jurul varstei de 15 ani (depinde si de organism); dupa aceasta varsta cresc in ''latime'' laughing

| Leo32 a răspuns:

Pana la varsta de 18-20 de ani maxim cresti. dupa aceea poate te ingras sau slabesti depinde de cum mananci tongue si e posibil si sa mai scazi din inaltime putin nu iti fa griji happy

| XxXandr33aXxX a răspuns:

Eu am tot 13 ani si am 1, 56mlaughingsi st printre cele mai inalte fete de la mine din cls dar nu-ti face griji ca o sa mai cresti doar vreo cativa cm doar atat. E bine sa fi inalta, nu prea iti iese grasimea in evidenta, in caz ca esti grasa)laughing

| allllle a răspuns:

Fetele cresc pana pe la 17-18 ani. Nu este o regula batuta asta. Daca parintii tai sunt inalti ai sa mai cresti daca nu inaltimea ta va ajunge pe la 1. 70 daca nu 1. 70 si putin in timp nu iti face griji inaltimea nu este o problema