| Radandam a întrebat:

Parafimoza inseamna ca prepuțul să rămâna blocat, iar capul penisului sa ramana decalotat si sa nu poti sa tragi preputul peste gland?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia de citeste aici:
https://mamisicopilul.ro/fimoza-si-parafimoza/

Si daca ai fimoza ori parafimoa, mergi de urgenta la un medic urolog sa te ajute acum, cat esti micut, sa-ti eliberzi glandul, ca sa creasca si sa se dezvolte, fara sa duca la blocaje, inflamatii si complicatii.

| Radandam explică (pentru Violleta2022):

Am reusit si in stare erecta, dar mai greu.Cu niste exercitii zilnice in cel mai scurt timp voi reusi 100% decalotarea complet.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Radandam):

Asta ti-o poate spune medicul urolog, dupa consult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, și e groasă, dacă rămâne așa o pierzi.

| Radandam explică (pentru anonim_4396):

La mine e acoperit de prepuț complet acum, deci nu am.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Radandam):

Păi și atunci de ce mai pui întrebarea?