| lazio9 a întrebat:

Parul meu pare uscat, deshidratat, despicat asa ca ieri am inceput sa folosesc Ulei de Ricin si l-am lasat peste noapte am acoperit si cu o pungulita cu caciulita apoi a 2-a zi mai exact acum 2 ore m-am spalat pe cap cu balsam pentru par uscat cu vitamina B5 sau 6 ceva de genul si acum dupa 2 ore parul pare si mai uscat si mai despicat ca inainte imi arata ca o matura ca o papadie...nu-s tiu ce sa mai fa de ce? nu inteleg care ma ajuta? ceva sfaturi? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| barbie_6483 a răspuns:

Pai ar fi bine sa mergi la farmacie sa ceri ceva pentru par deshitratat... o masca de par ceva big grin

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca este chiar asa rau modeleazal cu gel si dupa o saptamana vezi poate revine la normalitate dar spalate pe cap macar odata la 2 zile

| dot a răspuns:

Ia'o usooooor laughing
nu se rezolva in cateva ore. e un proces de ordinul saptamanilor.

| Alexutza_5599 a răspuns:

Nu stiu. duthe la farmaie cere ceva masca pentru par vezi ce poti face... daca nu intreabati prietenii sau parintiihappytongue

| upgrade a răspuns:

Incearca otetul sau sapunul de casahappy

| Michie a răspuns:

Heihappy
incearca uleiul de masline:d
sau daca nu ai comanda de la AVON masca cu ulei de masline nu-i chiar scumpa pana in 21 lei. dar vei vedea imbunatatirilove struck
crede.ma si eu am avut parul despicat si "uscat" si am folosit si acum are alta culoare e mai fin si mult volum iar varfurile despicate daca mai sunt 2-3 laughinglove struck ok te pup ceaw.`!

| Sin a răspuns:

Uleiul de ricin e pentru intarirea radacinii parului si nu se da pe firul de par, doar la radacina.
Pentru hidratare trebuia sa folosesti uleiul de masline,

| AfRodiTa_4919 a răspuns:

L ai vopsit sau decolorat?