| anonim_4396 a întrebat:

Pe fratele meu il doare burta, si il doare capul, mai exact la ceafa.azi dimineata a vomat. ce credeti ca poate avea? va implor, raspuns repede! fundita daca va ajuta cu ceva. a am uitat sa va spun ca are si febra

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

S-ar putea sa aiba insolatie. A stat la soare la orele amiezii cu capul descoperit?

Stefan
| Stefan a răspuns:

Poate avea o infectie virala de la unele alimente. Consmati lichide si evitati consumul de alimente solide pana nu trece voma. Consumul unei lamai inlatura greata, pentru a opri voma care duce la deshidratare.

| shtephie a răspuns:

Du-l la doctor urgent!

| RecycleBin a răspuns:

Poate a facut insolatie si e deshidratat