| Lily23466 a întrebat:

Pe langa febra care nu scade desi am fost la doctor si am pus si sosete cu oţet azi am si vomitat temperatura mea e tot 38, 4.Ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la spital, posibil covid!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa mai mergi la alt medic

| doctorandus a răspuns:

Sosete cu otet=frectie la picior de lemn.

| gabicoo a răspuns:

Internare în spital. Și eu am avut Covid la sfârșitul lunii iunie și m-am chinuit o săptămână, s-a "întors boala" și am mai luat tratament încă trei zile.

| ioana748 a răspuns:

Trebuie sa iei si niste Panadol, sa bei ceai de musetel cu lamaie.
Si mergi iar la medic daca cu antipiretice nu trece febra.

| andreispeed250 a răspuns:

Probabil antibioticul nu e bun, trebuie ori sa ii comunici asta ori sa mergi la alt doctor.

| doctorandus a răspuns (pentru andreispeed250):

De unde stii ca-i trebuie antibiotic? Antibioticele nu sunt contra gripei, racelii sau Covid-ului.

| andreispeed250 a răspuns (pentru doctorandus):

Pai de asta am zis ca sa mearga din nou la doctor, ca antibioticul sau antiviralul ce i-a dat nu este bun