| monikutza a întrebat:

Pe mine cilclul ma tine 8 zile, stie cineva ce as putea face sau ce as putea lua ca sa am mai putine zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Daca asa a fost dintotdeauna nu ai ce sa faci, asa este organismul tau, dar daca se intampla din cand in cand, nu este bine si trebuie sa mergi la un specialist pentru consult, si este bine chiar sa si faci acest lucru pentru linistea si sanatatea ta.

2 răspunsuri:
| Michael Imola Jackson a răspuns:

Ciclul daca vine dureaza cat dureaza nu poti nici sa scurtezi nici sa lungesti nu este bine daca ei medicamente o sa ai delegrari hormonale pentru mine ciclul ma tine 9 zile tu esti mai norocoasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ceva normal, doar contraceptivele iti pot scurta perioada de menstruatie