| anonim_4396 a întrebat:

Pe o vreme ca asta, daca te speli pe cap, stiu ca nu e bine sa iesi imediat dupa baie. Cate ore pot astepta pana pot iesi afara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Preferabil e să te speli seara pe cap și abia dimineața sa mai ieși afară(în context cu vremea,evident), e bine să știi pe viitor, iar acum, ce să-ți spun, dacă trebuie neapărat să ieși, asta e, riscul e al tău.Totuși dacă ai întrebat de ore, atunci chiar ar fi bine să aștepți 2/3h,pentru o mai mare siguranță. Take care.

3 răspunsuri:
| YoMad a răspuns:

Eu cred ca 1 si 30 de min Dar la unii CHiar si la 2 ore Dar eu iti recomand 1 ora Funda?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Câteva ore bune, între 4 și 8 ore.
Pa, pa.

| Empathizer a răspuns:

Poti sa iesi dupa ce se usuca parul, cu conditia sa te imbraci corespunzator cu vremea de afara. Daca usuci parul cu foehnul, trebuie sa astepti sa te racoresti dupa toata caldura aia, inainte sa te imbraci, ca sa nu transpiri si sa iesi transpirata din casa.