| Jessica1235 a întrebat:

Pe voi nu va ustura pielea după ce folosiți dezinfectant?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Pe mine, nu. Am pielea bine tabacita happy. La cate soluții au văzut miinile mele, un dezinfectant nu le mai poate face nimic.

| alina2k18 a răspuns:

Nu ma ustura, am in geanta un sanytol de acum 3ani cred ca a si expirat.
Urasc sa ma dau cu gel, tot cu apa si sapunul sunt laughing

| Zuzu1991 a răspuns:

Ai auzit de betadina?
este FOARTE scumpa comparativ cu spirt/desinfectant
dar... NU ARDE si de aia e asa de scumpa
in concluzie, e foarte normal sa te usture pielea dupa dezinfectant, mai ales daca ai o piele mai sensibila

| Panamax a răspuns:

Nu folosesc dezinfectant.Nu ajuta cu nimic.
https://gazetadecluj.ro/......or-comune/

| Invictusman a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta se întâmplă dacă folosești dezinfectant cu 4 lei din LIDL, Avon sau mai știu eu. Când am primit dezinfectant împreună cu alte produse avon, după ce l-am folosit a făcut sa îmi curețe pielea de pe degete. Acum folosesc doar dezinfectant Detol și nu mai am probleme. Este scump, însă merita.

| Anuket a răspuns:

Uneori.

| Monst a răspuns:

De la dezinfectant mi s-au facut palmele aspre si se crapa chiar daca sunt tanara si mi se cojesc si numai folosesc

| LastBlackNight a răspuns:

Nu

| ZbarMario a răspuns:

Pe mine nu

| ZbarMario a răspuns (pentru ZbarMario):

Am folosit dezinfectant de maxim 4 ori

| VanillaQ a răspuns:

Nu ma ustura, dar sunt multe tipuri de dezinfectant.
Depinde de pielea fiecarei persoane si depinde de dezinfectant, folosesc la locul de munca de la Hygienium si e ok, dar am mai folosit si altceva (nu ii stiu denumirea, era fara eticheta) care imi faceau mainile uscate si crapate.