| anonim_4396 a întrebat:

Pentru ca a venit vara urmeaza sa plec peste o luna la mare dar din pacate in acea perioada imi va veni menstruatia.Am auzit de folosirea pilulelor contraceptive pentru amanarea menstruatiei.Cum se utilizeaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te va invata ginecologul, doar ca e cam riscant si nu prtea merita. Mergi la ginecologul tau, ar trebui sa incepi tratamentul cu minim doua menstruatii inainte de cea pe care vrei sa o amani si sa ramai in atenta lui supraveghere pe toata perioada si minim 6 luni dupa aceea

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa te lamureasca ginecologul care ti le va prescrie. Oricum... cu o luna inainte nu face nicio pastila minuni