| Karina_Amalia_1975 a întrebat:

Pentru ce e omrz, stiu ca e de stomac dar e pentru gastrita sau ulcer?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SilviaPunct a răspuns:

Se poate recomanda si pentru gastrita si pentru ulcer.

1 răspuns:
| qcristi a răspuns:

CE ESTE OMEZ SI PENTRU CE SE UTILIZEAZA

Omez capsule gastrorezistente contine substanta activa omeprazol. Apartine unei clase de medicamente denumite "inhibitori ai pompei de protoni". Ele actioneaza prin scaderea cantitatii de acid produse de stomacul dumneavoastra.

Asta scrie in prospectul pastilelor, pe site-ul catena. Pentru alte intrebari de genul pun pariu ca gasesti raspunsuri cautand pe Google.winking