PsihoSex
| PsihoSex a întrebat:

Pentru cine cauta reteta anticancer a Monicai Tatoiu, sa citeasca cu mare atentie tot materialul!

http://www.adevarul.ro/......65854.html

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De acord cu acest articol, minunea constă în rezistența organismului uman, nu a științei medicale în sine care tratează chimic și complicațiile sunt prezente mai mult sau mai puțin.
Medicina la ora actuală tratează efectele, nu cauza. Din păcate nu a ajuns la acest stadiu și revin la concepția mea că doctorul nu este Dumnezeu.
Câte zile ai, atâtea trăiești.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cancerul e o boala grava si perfida care, de multe ori, poate fi invins prin tratamente complexe, evident numai de catre medici.
Daca e descoperit in faze incipiente, categoric.
Monica Tatoiu probabil ca era sub influenta unor substante atunci cand si-a permis sa mediatizeze o asemenea aberatie de reteta.
Daca bolnavii vor renunta la tratamentele prescrise de medici constiinta monicai tatoiu va fi incarcata cu multe morti ( aici ar merge intrebarea "care constiinta?" ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.adevarul.ro/......65589.html
Inca o parere a unui medic oncolog, de data asta.

| brosu a răspuns:

De când are Monica Tatoiu reţete anticancer?
A învăţat la facultatea de "matematici"?
Ciudat este că mulţi o şi cred...