| Mindfulness a întrebat:

Pentru hiperhidroza ( transpirație excesivă) ce ar fi mai eficient? Înafara de Botox că nu îmi permit! Ceaiul de salvie ce ar fi mai eficient? Pentru hiperhidroza cranio faciala care este generată de anxietate și temperaturi crescute? Nu exista ceva tratament standart care se da prin farmacii sa nu se mai transpira așa mult? Transpir in zona feței exagerat de mult, ce e drept și anxietatea o declanseaza! Pentru anxietate severa ce pot lua de la farmacie fara rețetă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GEORGIANA3489 a răspuns:

Pentru transpiratia excesiva sa incerci sa folosesti mai intai faci un dus bine si dupa pe sub brat sau unde transpiri cel mai rau sa dai cu praf de bicarbonat sa lasi cateva minute 2 3 min si sa stergi si pe parcurs o sa observi ca nu o sa mai ai transpiratie excesiva

| Mindfulness explică (pentru GEORGIANA3489):

La fața transpir cel mai mult sad

1 răspuns: