| andreirobert15 a întrebat:

Pentru reconstruire completa a dintilor
si pentru ca sa imi optureze 3 masele
trebiuie neaparat anestezie sau nu trebuie facuta anestezie?
FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| idx a răspuns:

Daca nu vrei sa te doara ingrozitor trebuie sa alegi varianta anesteziei.
Pentru anestezie se poate folosi substante injectabile in gingie sau gaz ilariant (protoxid de azot, nu e chiar anestezic, mai multe informatii obtii de la cabinetele care sunt dotate cu asa ceva) care se respira.

| andreirobert15 explică (pentru idx):

Am intrebat astazi si a zis ca trebuie anestetzie injectabila dar mie mi-e frica.
doare rau?

| idx a răspuns (pentru andreirobert15):

ti-am trimis un mesaj privat despre anestezie