| M1o2n3i4c5a a întrebat:

Peste 40 de zile, plec într-o tabără, în Ungaria.Mie mi-e cam rău în mașină..am încercat și eu cu pastile dar degeaba..nu știu ce să fac. Mă puteți ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BuLaNNNeL a răspuns:

Emetostop.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Emetiral. Stai cu ochii închiși pe drum.

| AlexPatriciu a răspuns:

Ca și pastile sunt bune cele spuse mai jos și metocopramid. cel mai bine citești pe google prospectul la toate și îți alegi ceva.
In alta ordine de idei sfatul meu este sa fi mâncat hidratat pe drum dar nu mânca mult de tot sa te îngreunezi la stomac, i-ați 2-3 pungi după tine, guma de mestecat șervețele, și cel mai important nu da importantă deloc bro... distreaza-te in mașina fi pe veselie totala fa ce ai chef!
Eu când eram mic aveam rău de mașina dar când plecam in tabăra nu vomitam laughing cred ca ma luam cu baietii la vorba la distracție la prostii prin autocar și uitam de problema laughing) și dacă vomitam asta era laughing te pup