| ApaDeIzvor a întrebat:

Pestele meu betta a inceput sa stea pe fundul acvariului si i s-a micsorat coada, ce are? Este bolvan? Cum il pot vindeca?

1 răspuns:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Pune-l singur în acvariu cu puțină sare şi albastru de metilen. Cât mai repede cumpără nişte antibiotice pentru că e posibil să aibă dropsy.

| ApaDeIzvor explică (pentru StudentLaMedicina):

De unde pot face fost de albastru de metilen? Și el este singur în acvariu, am un acvariu de 10l cu Incalzitor și filtru în care este acum și încă unul de 1l,

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru ApaDeIzvor):

De la farmacie. Dacă ai posibilitatea mergi la o farmacie veterinară şi cumpără antibiotic ampicilină să pui în acvariu. Albastru de metilen găseşti la farmacia de oameni.