| Wernerklauss a întrebat:

Pisica mea m-a zgâriat foarte rău și mi-a daat sângele. In câte zile apar simptomele rabiei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce crezi tu ca pisica ta are rabie?
Ai adunat-o d eprin gunoaie si este infectata sau bolnava?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si esti sigur ca pisica are rabie?

| ReddY25 a răspuns:

Poate nu are

| StoicAnalysis a răspuns:

Daca pisica nu are rabie, nu o sa iei rabie nici tu. In schimb e sansa sa iei tetanos. Pentru linistea ta sufleteasca, du-te la urgente si spune-le ca te-a zgariat pisica, asta daca rana e adanca.

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Daca vei face rabie vei muri. Rabia apare dupa o luna daca si pisica o are. Asa ca du-te la camera de garda a spitalului de urgenta si spune-le ca te-a muscat pisica. Daca nu ma insel sunt 12 injectii in burta, una in fiecare zi la un anumit spital din Bucuresti (spitalul de boli contagioase de pe Stefan cel Mare)