| FLAViЯ a întrebat:

Plinsul zilnic dauneaza sanatatii? Sunt o fire foarte sensibila si plingacioasa, pling din orice certa cu iubitul meu, sau alta problema careia nu ii pot face fata... exista riscul sa ma imbolnavesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Si eu am avut perioade in care plangeam si ma consumam mereu si m-a afectat in sensul ca am slabit foarte mult, nu aveam pofta de mancare, imi era greata, nervoasa...

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu există niciun risc să te îmbolnăveşti. Baftă!

| Parmalat a răspuns:

Uof! Emo kids ce sunteti tongue
Nu dauneaza imediat dar iti consuma energia si in timp s-ar putea sa ai niste probleme. De obicei plansul inceteaza atunci cand intervine ratiunea, deci fa-ti timp si gandeste-te mai mult la ce probleme ai si ce solutii s-ar putea gasi si o sa vezi ca in timp devii mai puternica si n-o sa mai plangi din orice.

| fluturas a răspuns:

Si eu plang aproape in fiecare zi big grin, am pus si eu o intrebare de genul, din cate am inteles nu dauneaza sanatatii, dar totusi dauneaza, nu inseamna ca te vei imbolnavi de ceva boala, dar daca plangi mereu cu siguranta te vei simti mai rau, sau poti ajunge la depresie, pe mine incepeau sa ma doara ochii, dar o las mai moale cu plansul laughing incerc sa ma abtin happy
nu mai plange, ca nu rezolvi nimic daca plangi, stiu ca te descarci, dar nu exagera

Răspuns utilizator avertizat
| Kandy17 a răspuns:

Da, este o stare negativa si dauneaza mai ales pe sistem nervos; dupa cum probabil simti si tu, dupa o " partida " lunga de plans, ai anumite stari, oboseala sau te supara ochii ...Incearca sa te abtii uneori, sau macar sa te opresti, asculta muzica, gandeste-te la altceva. Succes! sad :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, plansul in prea multe cantitati face rau sanatatii! Asa eram si eu, dar mi-am zis:,, Daca o sa plang mereu unde o sa ajung?,,

| Ana_7904 a răspuns:

Si eu sunt cam la fel dar nu cred ca dauneaza sanatatii totusi incearca sa te abtii si sa nu plangi din orice pentru ca poate dauna in timp ochilor si poate afecta vederea.succes si FII MAI CURAJOASA

| adriana97_5200 a răspuns:

Chiar e foarte bine sa plingi. crede-ma. findca ochii se curata si vederea se inbunatatezte, si devin mai frumosi, mai cristalizati...si astfel te descarci. chiar daca nu observi asta dar asa este.