| FanNane95 a întrebat:

Plz help, ma doare ff tare spatele ce as putea face si ca sa nu mai am febra musculara ce pot face cemi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.TPU.ro/......a-remedii/ uite un link util, a mai pus o fata aceeiasi intrebare.

6 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Pentru febra musculara stiu ca trebuie depus efort in continuare dar cum a zis si Ramona, ar fi indicat sa mergi totusi la medic pentru ca intr-adevar, o simpla durere de spate poate duce la complicatii.

Psihoyounger

| rozalia25 a răspuns:

Fastum gel, alvoclamin si glucoza pentru febra. Un masaj bun si tinut spatele la caldura. Un ceai de musetel sau de menta.

| Mefisto23 a răspuns:

Ia 2-3 aspirine pe zi si mananca niste ciocolatawinking

| RamonaMn a răspuns:

Pentru spate nu-ti pot da niciun sfat. Du-te la medic, nu se stie ce poate ascunde o simpla durere de spate. straight facePentru febra musculara eu mereu mananc ciocolata. happy
Succes!

| cyufulyky a răspuns:

Nu prea potis a faci nimic doar sa astepti sa-ti treaca...

| loulou a răspuns:

Pt spate te poti duce la medicul de familie pentru o trimitere. Poate sa fie scolioza. Se poate trata prin fizioterapie sau chimioterapie, asta depinde de cat de grav e.big grin