| RoxyAde a întrebat:

Poate dauna in vreun fel sanilor faptul ca dorm pe burta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anika33 a răspuns:

Nu are de ce sa dauneaza. Tu dormi cum te simti tu bine si cum au zis si ceilalti, nu te poti controla in somn thinking

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu le dauneaza.

NOname
| NOname a răspuns:

Si eu dorm NUMAI pe burta, deocamdata nu am nici o problema si n-am nici 17 ani.winking big grin
Dar stiu ca pentru ten/fata nu e prea bine sa dormi pe burta, semnele de imbatranire apar mai repede. sad Dar eu tot pe burta voi dormi, ca altfel nu pot, nu mi-e comod.winking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu ai nici o problema stai linistita.

| gabriela a răspuns:

Daca nu te deranjeaza nu poate dauna.

| ZuZuAleX a răspuns:

Nu credbig grin si eu dorm tot pe burta si nu am nimicbig grin

| danielacs a răspuns:

Nu! In nici un caz nu ti se turtesc big grin Si eu tot pe burta dorm si nu am nimic la sani ...tot asa sunttongue

| catalin7io a răspuns:

Sigur ca da...Ai vazut tigancile alea cu sanii pana la buric, adica f mari si f lasati? Ei bine, alea au dormit pe burtahappy