| anonim_4396 a întrebat:

Poate e absolvirea facultatii, viata amoroasa sau rutina de zi cu zi, nu stiu.
Problema e ca incep sa cad intr-o cadere nervoasa sau cel putin asa cred.
Dred asta, pentru ca de o saptamana, mi s-a intamplat de 3 ori sa ma trezesc din somn, fara sa imi amintesc ce am vizat, bufnind in plans, dar nu cu voce tare, ci adun presiune in gat, in gura, fara sa dau drumul (fara sa realizez). Ma simt chiar foarte bine dupa ce ma trezesc si eliberez toata presiunea.
Deci... ce stiti de caderile nervoase, si ce sugerati?
(exludeti psiholugu, ma gandesc la asta ca ultima resursa)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Acumulezi multe probleme si nu ai la cine sa le spui, ti le aduni si fix noaptea le elimin ca altcumva nu stiu cum sa zic. Trebe sa ai pe cineva cu care sa vorbesti de asta si te mai eliberezi.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Poate e timpul sa ai alta prietena sau sa incerci sa discuti cu cea pe care o ai.sa te deschizi cuiva..iesi cu prietenii si discuta daca poti cu cel mai apropiat dintre ei si daca nici asa nu iti ajuta cel mai bine poti vb cu un psiholog