| anonim_4396 a întrebat:

Poate sa cauzeze vreo problema faptul ca ma spal pe dinti dupa ce mănânc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alex1996constantin a răspuns:

Pai normal se spala pe dinti dupa ce mananci asa i cureti si indepartezi rasturile de mancare ramase printre dinti

| Volsvagan70 a răspuns:

Cred ca este excesiv si o pierdere de timp sa te speli pe dinti de fiecare data dupa ce mananci. Mai simplu este sa te speli pe dinti inainte de culcare.

| Mirris a răspuns:

Asa e si normal: sa te speli pe dinti dupa ce mananci, asa indepartezi placa bacteriana.Sanatate.

| LysaCarina48 a răspuns:

Eu spun ca ar fi mai ok sa te speli dupa 30 de minute (cel putin) dupa masa pentru ca smaltul dintilor este slabit iar periajul poate aduce la deteriorarea danturii... asta e sugestia mea, te poti uita pe net daca nu ai incredere

Răspuns utilizator avertizat