| martensica a întrebat:

Poate sa-mi spune si mie cineva care se pricepe la fitness cate exercitii si cate repetari sunt necesare pentru grupele majore si minore pentru a nu te supra antrena? Daca nu stiti un lucru sigur va rog sa nu va dati cu parerea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JesterRO a răspuns:

Grupele majore si minore la ce? La membre superioare(brate), membre inferioare(picioare), trunchi?
Da mai multe detalii, ca din intrebarea pe care ai pus-o nu se intelege decat ca vrei sa-ti lucrezi tot corpul si ai vrea ca noi sa-ti spunem toate exercitiile posibile.
Nu ai spus daca esti incepator sau de nivel mediu, nu ai spus daca ai mai facut vreun sport pana acum. Nu spui ce greutate ai si ce varsta ai...